Miejskie Przedszkole Tęczowy Zakątek w Chełmnie

Witamy w dziale galeria

Roztrzygnięcie konkursu pt:" Przedszkole jak z bajki"

Prace konkursowe zostały podzielone na dwie kategorie: praca plastyczna techniką przestrzenną i praca plastyczna techniką płaską.

Technika przestrzenna:

I miejsce Jan Lejkowski
II miejsce Wiktoria Kluczewska
III miejsce Magdalena Śmigowska
Wyróżnienie Urszula Dudzińska

Technika płaska:

I miejsce Julia Szymańska
II miejsce Alicja Draniewicz
III miejsce Lena Domagalska
Wyróżnienie Agata Franczyk

Wszystkim dzieciom za udział serdecznie dziękujemy.

Kolorowo i z uśmiechem w Tęczowym Zakątku

16 września w naszym przedszkolu odbyły się jedne z ważniejszych uroczystości, czyli święto przedszkola oraz pasowanie na przedszkolaka. Dzień był pełen wrażeń i atrakcji. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu przedszkola „Tęcza nad łąką” przez wszystkich uczestników.

Po hymnie każda z grup zaprezentowała się poprzez odśpiewanie piosenki lub wyrecytowanie wiersza swojej grupy. Dzieci wyglądały pięknie, każda grupa ubrana była w swój kolor oraz swoje logo, które widniało na opaskach.

Najważniejszą częścią dnia było złożenie przez nowo przyjętych przedszkolaków uroczystej przysięgi. Dzieci  unosząc dwa palce prawej ręki w górę, powtarzały magiczne słowa przysięgi . Następnie Pani Dyrektor pasowała dzieci na Przedszkolaków dotykając ich ramienia kolorową kredką, specjalnie przygotowaną na tą uroczystość. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało dyplom oraz  przypinkę z logo naszego przedszkola.

Po uroczystości ślubowania, dla dzieci były przygotowane dodatkowe atrakcje m.in. : taniec zumby do piosenek „chocolate” , „waka waka”; zdania prawda-fałasz o tematyce związanej z naszym przedszkolem oraz zagadki o kolorach. Przedszkolacy poradziły sobie z wszystkim doskonale.

Na zakończenie uroczystości ogród przerodził się w kolorowy świat malowany rękoma dzieci. Przedszkolacy malowali farbami na folii, która była porozwieszana między drzewami.

Święto przedszkola było podzielone na dwie tury aby móc przestrzegać wszelkich zasad związanych z epidemią.